Zaujímavosti

 

Spiderman zatiaľ existovať nemôže pokiaľ by nedokázal využívať na svoj pohyb napríklad elektrostatické zvlákňovanie 😊, ale taký Gekonman by dnes už existovať mohol.

Suchý zips je jednoduchým spojením háčika a slučky. Tento tip spájania textílií bol objavený pánom George de Mestral v štyridsiatych rokoch minulého storočia. Pán de Mestral, mimochodom povolaním inžinier, bol na love so svojím psom v horách Jura vo Švajčiarsku. Po návrate si všimol drobné hlavičky lopúchov prichytených na nohaviciach a na srsti...

Žraloky sú jedným z top predátorov v mori. Ich lovecké schopnosti sú vyladené tisícročiami evolúcie, vďaka čomu dokážu zacítiť dokonca jedinú kvapku krvi v mori. Nový výskum sa však nezameral na výskum žraločích zmyslov, ale na vlastnosti ich kože.Žraločia koža je pokrytá takzvanými "dermálnymi dutinkami". Predstavme si ich ako pružné vrstvy malých...

Vši sa neboja šampónov, farieb ani horúcej kulmy, milujú čistotu. Treba sa ich však zbaviť inak sa dostanete do problémov.

Leguán zelený alebo leguán obyčajný (lat. Iguana iguana) je leguán z čeľade leguánovitých. Je jedným z najväčších plazov na americkom kontinente. Obýva Strednú a Južnú Ameriku.

Vo väčšine prípadov sa so zvyšovaním teploty rozpustnosť látok vo vode (alebo iných roztokoch) zlepšuje. V praxi to znamená, že cukor sa lepšie rozpustí v horúcom čaji ako v studenej vode. Niektoré špeciálne látky, jedná sa najmä o polyméry, však vykazujú opačné správanie.

Fotogaléria zaujímavostí

Coming soon