Aj tento rok žiaci vo veku od 12 do 18 rokov strávia týždeň v prostredí Slovenskej akadémie vied, kde zažijú vedu, pokusy a stretnutia s vedcami. Vybraní žiaci si vyskúšajú rôzne experimenty, absolvujú pútavé diskusie a spoznajú sa možno, aj so svojimi budúcimi kamarátmi a možno kolegami.

Tento rok bude Letná škola organizovaná v Bratislave a v Košiciach súbežne.

Atraktívny týždeň nabitý aktivitami s pomocou viacerých ústavov zo SAV a taktiež s mediálnou pomocou z nadácie Kooperatíva bude prebiehať v týždni od 15.7. do 19.7.

Prihláste sa do tohtoročnej Letnej školy mladých vedcov a zažite vedu na vlastnej koži. Po úspešnej predchádzajúcej skvelej jazde plnej vedy, zábavy a objavovania vedomostí hravou formou pozývame všetkých šikovných mladých vedátorov, aby vyplnili formulár na konci stránky a zapojili sa do nového ročníka Letnej školy mladých vedcov.

Základné info pre uchádzača

Pre koho je Letná škola mladých vedcov určená?

Pre žiakov na II. stupni základných škôl, 8. ročných gymnázií a stredných škôl vo veku od 12 do 18 rokov.

Kedy týždeň Letnej školy prebieha?

Atraktívny týždeň nabitý rôznorodými aktivitami prebehne v dátume od 15.7. do 19.7.

Aké sú podmienky zapojenia?

Na to, aby si bol zaradený medzi účastníkov Letnej školy je potrebné vyplniť formulár umiestnený na konci tejto stránky. Dôležité je premyslieť si a vyplniť motivačnú časť a odpovedať, prečo by si sa mal zúčastniť tohto týždňa práve ty. Svoj motivačný list nám môžeš zaslať v písomnej forme (do max. 1xA4), alebo ako video (v dĺžke max 3. minúty).

Kde sa môžeš prihlásiť?

Vyplnením formulára na konci tejto podstránky. Všetkým uchádzačom držíme palce.

Kedy sa dozvieš výsledok výberu?

Výsledky výberu budú známe do 14 júna. 2024. Nebudú dostupné verejne. Výsledok vám bude oznámený e-mailom. Aj preto je dôležité napísať nám kontaktný e-mail v prihlasovacom formulári. 

Kto bude vyberať?

Vyberať  mladých spolupracovníkov si budú samotní vedci na jednotlivých ústavoch SAV, s ktorými budú potom vybraní účastníci pracovať v laboratóriách počas celého týždňa.

Aké máš možnosti?

Zoznám sa s ústavmi zo SAV, ktoré sú súčasťou tohtoročnej Letnej školy. Vyber si zameranie a oblasť, ktorá by bavila práve TEBA.

Skupiny žiakov sú zložené z malého počtu, preto počas každého dňa budeš mať priestor veľa sa pýtať, skúmať a objavovať. Zažijete spoločne zábavu, vedu a výskum v prostredí reálnych laboratórií a pracovísk vedcov z jednotlivých ústavov. Experimenty budete realizovať pod vedením vedcov SAV v Košiciach a v Bratislave, pričom aj vy sami dostanete dostatok priestoru na vlastné nápady a ich uskutočnenie.

Poď s nami do tohto ročníka aj ty a prihlás sa!

Týmto, ďakujeme všetkým, ktorí participujú na tomto ročníku a veríme, že aj tohtoroční absolventi si užijú nadšenie z vedy a odnesú si veľa nezabudnuteľných zážitkov.

KOŠICE:

BRATISLAVA:

Registračný formulár je možné vypĺňať v termíne 22. apríla - 24. mája 2024. 

PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Prihlasovanie je spustené od 22. 4. do 24. 5. 2024

Vyplňte prihlasovací formulár, zašlite nám motivačný list alebo motivačné video a my spomedzi záujemcov vyberieme tých, ktorí sa budú môcť zúčastniť Letnej školy mladých vedcov 2024 priamo na ústavoch SAV. Držíme palce!

V prípade, že tvoj motivačný list alebo video sú väčšie, môžeš nám ich poslať cez WeTransfer alebo Úschovňu na adresu all4science@all4science.sk a upozorni nás to v poznámke.

Z pomedzi prihlásených uchádzačov vo veku od 12 do 17 rokov vyberieme na základe dôvodov prečo sa chcú LŠ zúčastniť maximálne 40 účastníkov, ktorí sa LŠMV zúčastnia.

Celotýždenný program bude pre účastníkov zabezpečený zadarmo vďaka podpore Slovenskej akadémie vied a Nadácii Kooperatíva. Odporúčame žiakom vziať si vlastné vreckové a ležérne, staršie voľnočasové oblečenie. Pre účastníkov z regiónov (mimo Bratislavy a Košíc a blízkeho okolia týchto dvoch miest - 50km a viac) je zabezpečené ubytovanie a plná penzia. Každodenný dochádzajúci účastníci budú mať zabezpečené celodenné stravovanie a pitný režim.

E-mailový kontakt bude použitý pri ďalšej komunikácii a na zaslanie podkladov k účasti na letnej škole mladých vedcov.

* Vyplnením formulára súhlasím so spracovaním poskytnutých osobných údajov podľa zákona číslo 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov a v znení neskorších predpisov na účel registrácie a účasti na letnej škole mladých vedcov 2024.